2026. június 25., csütörtök

Major Eszter: Boldog szomorú dal










(Kosztolányi Dezső nyomán)  

Van még anyám és apám is van, 
Kócos gyerekeim és férjem, 
Van kihez magam arányítsam 
Életutam tág közepében. 
Van ruhám öltöztetni testem, 
Délután langyos matcha lattém, 
Közben arcomat is kifestem, 
Nem köthet már gúzsba karantén. 
Van munkám, halandzsa halk nótát 
Nagy sztárok dúdolnak fülembe, 
Annak nyílnak ki a hangrózsák, 
Kinek van hozzájuk türelme. 
Van gyógynövénnyel töltött párna 
Az ágyamban, fénysebes wifi, 
Ihletemmel jól körbejárva, 
Versem a szíveknek graffiti, 
S ha éneklik a koncerteken 
A versszakoktól a refrénig, 
Már soha nem lesz élettelen, 
Ahogy a szemeken átfénylik. 
Ám néha leteper az élet. 
Kínlódok hangomat emelve, 
Céltábla vagyok, mit ítélet 
Nyilaival sebez az elme. 
De megvan a kincs, mire vágytam: 
A múlt letisztult emlékképem, 
A jövő otthonos mentsváram, 
S a közepén én.
Megbékéltem.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése